Don't pay: $234.70
$188.00
SAVE $46.70 (20%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
APAS-HB2B-P400
POS 400mm pole with back-to-back display VESA head
This POS Solution is comprised of a head assembly back to back on a 400mm post. Ideal for mounting two back-to-back POS screens, it has a max weight hold of 10kg per screen and includes cable clip, top cap, base cover plate, fixing ring and all hardware required for installation. Supports displays with 75/100 VESA.
The APAS-HB2B-P400 is just one interchangeable solution in the Atdec Point of Sale and Payment modular mounting family. Each solution can be upgraded to include accessories including additional arms, pinpad, keyboard and printer holders, and credit card terminal stands. Learn more about infinite mounting possibilities in Retail environments, including options to mix and match with other interchangeable POS solutions as well as individual components for your specific retail environment.
The APAS-HB2B-P400 is just one interchangeable solution in the Atdec Point of Sale and Payment modular mounting family. Each solution can be upgraded to include accessories including additional arms, pinpad, keyboard and printer holders, and credit card terminal stands. Learn more about infinite mounting possibilities in Retail environments, including options to mix and match with other interchangeable POS solutions as well as individual components for your specific retail environment.
(APAS-HB2B-P400)
Technical Details
No technical details found for this product.
| SKU | APAS-HB2B-P400 |
| Barcode # | 881493011489 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 2.4500kg |
| Shipping Width | 0.310m |
| Shipping Height | 0.510m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.015708000m3 |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





