- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
TH-2250-VF
Fixed angle mount. Max load: 50kg. VESA up to 200x200
Overview
The TH-2250-VF is the ultimate streamlined wall mount for screens weighing up to 50kg (110lbs). This sleek design holds the display 16.5mm from the wall, creating a seamless display that melts effortlessly into the decor, as if it were part of the wall itself. The TH-2250-VF has the added bonus of four security screws for theft resistance. It's easy to install and can support three different VESA mounting hole patterns, which gives you a much greater choice of display compatibility.
- Ultra slim mount, display sits only 16.5mm (0.65") from the wall
- Two piece design for fast installation
- Security screws for to deter theft
- Can be mounted to a dry wall
- All mounting hardware included
- 10 year warranty
(TH-2250-VF)
Technical Details
| Warranty | 10 Years |
|---|
| SKU | TH-2250-VF |
| Barcode # | 881493004764 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 2.1100kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.240m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.001600000m3 |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





