- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
TH-2250-VTP
Tilt/pan mount. Max load 30kg. VESA up to 200x200
Overview
The TH-2250-VTP Tilt and Pan mount offers innovative yet easy to use technology. Installation is quick, simple and hassle-free, with all mounting hardware included and compatibility with five different VESA mounting hole patterns. Screen attachment or removal is effortless, using the quick attachment mechanism with the option of engaging the enhanced security feature. Once attached, viewing angle impact can be optimised using simple tool less tilt and pan adjustment features.
- Adjustable tilt and pan
- Tool-less tilt adjustment
- All mounting hardware included
- Comes pre-assembled for quick and easy installation
- 10 year warranty
(TH-2250-VTP)
Technical Details
| Warranty | 10 Years |
|---|
| SKU | TH-2250-VTP |
| Barcode # | 881493004535 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.230m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.001250000m3 |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Simple and Slim
By: JOHN LEONDIS on 20 December 2019Great product looks and works well . Doesn't come with any additional bolts ready to hook the Tele on. It should for the Price you pay.....
(4)





