Don't pay: $567.00
$467.00
SAVE $100.00 (18%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
VFS-Q
Freestanding four display mount. Max load: 12kg per display
The VFS-Q Quad freestanding desk mount is an ideal solution for any multi monitor application. Being able to mount four screens in 2 rows with such versatility of movement creates a superior workspace for optimum productivity. All 4 monitors can be independently and infinitely adjusted up to 20° in any direction, and provides landscape to portrait rotation. The unique QuickShift™ lever provides independent height adjustment without the need for a single tool. An elegant design with a footprint so small, at just 422mm x 305mm, leaving your desk clear of clutter with the flexibility to be located anywhere on the desk.
- Green Star - Office Interiors compliant product
- Suitable for displays up to 27" in size
- Improves ergonomics of any work place
- Freestanding unit, can be placed anywhere and moved around easily
- All 4 monitors can be adjusted independently using the QuickShift™ mechanism
- All mounting hardware included
- 10 year warranty
(VFS-Q)
Technical Details
| Warranty | 10 Years |
|---|
| SKU | VFS-Q |
| Barcode # | 881493005136 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 8.5000kg |
| Shipping Width | 0.380m |
| Shipping Height | 0.810m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.030400000m3 |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





