- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(US221A-AT)
| Console Connections | 2 |
| Port Selection | Pushbuttons, Software, Auto Switch |
| Connectors | |
| Computer | 2 x USB Type B |
| Device | 1 x USB Type A |
| LEDs | |
| Devices | 1 (Orange) |
| Selected | 2 (Green) |
| Switches | 1 x Pushbutton |
| Power | USB Bus Powered |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0–40˚C |
| Storage Temperature | -20–60˚C |
| Humidity | 0–80% RH, Non-condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Plastic |
| Weight | 0.06 kg ( 0.13 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 7.18 x 6.58 x 2.44 cm (2.83 x 2.59 x 0.96 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | US221A-AT |
| Barcode # | 672792001871 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.3200kg |
| Shipping Width | 0.070m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.002625000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






