Don't pay: $252.00
$212.00
SAVE $40.00 (16%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-243-026)
Miscellaneous
| Compatibility | LCD |
General Information
| Product Type | Wall Mount |
| Manufacturer Part Number | 45-243-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 45-243-026 |
| Product Name | LX Wall Mount LCD Arm |
| Brand Name | Ergotron |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 11.34 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 86.4 cm (34") |
| Minimum Load Capacity | 3.18 kg |
| SKU | 45-243-026 |
| Barcode # | 698833011531 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





