Don't pay: $253.00
$221.00
SAVE $32.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(97-620-060)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
General Information
| Product Type | Anti-fatigue Mat |
| Manufacturer Part Number | 97-620-060 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 97-620-060 |
| Product Name | WorkFit Floor Mat |
| Product Line | WorkFit |
| Brand Name | Ergotron |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyurethane Foam |
Product Information
| Application/Usage | Floor |
| Features | Flexible |
| Beveled Edge | |
| Mat Width | 914 mm |
| Mat Length | 610 mm |
| Mat Thickness | 16 mm |
| SKU | 97-620-060 |
| Barcode # | 698833019780 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





