You Might Want To Add
HP CF364A 828A Yellow LaserJet Image Drum
HP CF365A 828A Magenta LaserJet Image Drum
HP CF359A 828A Cyan LaserJet Image Drum
HP #827A Black Toner CF300A 29,500 pages
HP CF302A 827A Yellow Original LaserJet Toner
HP #827A Magenta Toner CF303A 32,000 pages
HP #827A Cyan Toner CF301A 32,000 pages
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

HP LaserJet Enterprise flow M880z Multifunction Colour Duplex Laser Printer - Print, copy, scan, fax - Up to 45 ppm black/colour - Up to 1200 x 1200 dpi black/colour, Up to 600 dpi scan - HP ePrint, Apple AirPrintª, Mobile Apps, 2x Hi-Speed USB 2.0 Host, Hi-Speed USB 2.0 Device, Gigabit Ethernet 10/100/1000T, Foreign Interface, Hardware Integration Pocket, 2x Internal USB Host, Fax
(A2W75A)
Copier
| Copy Color | Colour |
Fax
| Fax Color | Colour |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Network & Communication
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
Power Description
| Input Voltage | 220 V AC |
| Power Source | AC Supply |
Miscellaneous
| Platform Supported | PC |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Star | Yes |
Technical Information
| Duplex Printing | Automatic |
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Wireless Print Technology | Apple AirPrint |
| Print Color Capability | Colour |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 600 x 600 |
Media Types & Handling
| Media Size | Legal - 215.90 mm x 355.60 mm |
| Custom Size | |
| Media Type | Plain Paper |
| Maximum Print Size | Legal - 215.90 mm x 355.60 mm |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 150.60 kg |
| Height | 1199 mm |
| Width | 1000 mm |
| Depth | 800 mm |
General Information
| Product Type | Laser Multifunction Printer |
| Manufacturer Part Number | A2W75A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | M880z |
| Product Name | LaserJet M880z Laser Multifunction Printer |
| Product Line | LaserJet |
| Brand Name | HP |
| SKU | A2W75A |
| Barcode # | 887111382429 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 175.0000kg |
| Shipping Width | 0.880m |
| Shipping Height | 1.700m |
| Shipping Length | 0.800m |
| Shipping Cubic | 1.196800000m3 |
1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





