You Might Want To Add
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

HP LaserJet Pro M479dw Laser Multifunction Colour Wireless Printer - Black/Colour Print speed: Up to 27 ppm (24 ipm duplex) - Scan speed: Up to 29 ppm/46 ipm (b&w), up to 20 ppm/34 ipm (colour) - Duty Cycle (monthly): Up to 50,000 pages - Print Quality (B&W/Colour, Best): 600 x 600 dpi, Up to 38, 400 x 600 enhanced dpi - Connectivity: 2.4/5 GHZ 802.11b/g/n Wi-Fi, Gigabit Ethernet LAN - 4.3" Colour Touchscreen - Automatic Duplex - Print, Copy, Scan, Email - W1A77A - 12 Months Limited Warranty HP Color LaserJet Pro MFP M479dw
(W1A77A)
Specifications
| Accessories | HP LaserJet 550-sheet Paper Feeder CF404A; HP v222w 16GB Mini USB Drive P0R81AA |
| Compatible Operating Systems | Windows Client OS (32/64 bit), Win10, Win8.1, Win 8 Basic, Win8 Pro, Win8 Enterprise, Win8 Enterprise N, Win7 Starter Edition SP1, UPD Win7 Ultimate, Mobile OS, iOS, Android, Mac, Apple® macOS Sierra v10.12, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Discrete PCL6 Printer Driver |
| Dimensions | Package Dimensions, 597 x 497 x 490 (W x D x H) |
| Duplex Print Option | Automatic |
| Duty Cycle | Up to 50,000 pages monthly |
| Functions | |
| Interface | 1 Hi-Speed USB 2.0 port; 1 host USB at rear side; built-in Gigabit Ethernet 10/100/1000 Base-TX network port; 1 Wireless 802.11b/g/n/2.4/5 Ghz Wi-Fi radio |
| LCD/LED Diplay | 4.3" intuitive touchscreen Color Graphic Display (CGD) |
| Model | M454dw |
| Print Resolution | 600 x 600 dpi, Up to 38, 400 x 600 enhanced dpi |
| Print Size | A4; A5; A6; B5 (JIS); B6 (JIS); 16K (195 x 270 mm, 184 x 260 mm, 197 x 273 mm); 10 x 15 cm; Oficio (216 x 340 mm); postcards (JIS single, JIS double); envelopes (DL, C5, B5) |
| Print Speed (ppm/ipm) | Up to 27 ppm |
| Printer Dimensions | Minimum dimensions, 416 x 472 x 400 mm (W x D X H) |
| Processor/Memory | 512 MB NAND Flash, 512 MB DRAM |
| Series | LaserJet Pro |
| Supplies Compatibility | HP 414/415/416 Toner |
| Supported OS | Windows Client OS (32/64 bit), Win10, Win8.1, Win 8 Basic, Win8 Pro, Win8 Enterprise, Win8 Enterprise N, Win7 Starter Edition SP1, UPD Win7 Ultimate, Mobile OS, iOS, Android, Mac, Apple® macOS Sierra v10.12, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Discrete PCL6 Printer Driver |
| Warranty | One-year Bench/Depot Repair warranty |
| Weight | 23.3 kg |
| SKU | W1A77A |
| Barcode # | 192018996502 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 26.7000kg |
| Shipping Width | 0.500m |
| Shipping Height | 0.490m |
| Shipping Length | 0.600m |
| Shipping Cubic | 0.147000000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





