- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
components > memory > Proprietary Memory> 64GB 6000MT/s DDR5 ECC Reg CL32 DIMM (Ki
Kingston FURY Renegade Pro RAM Module for Motherboard - 64 GB (4 x 16GB) - DDR5-6000/PC5-48000 DDR5 SDRAM - 6000 MHz Single-rank Memory - CL32 - 1.35 V - ECC - Registered - 288-pin - DIMM
64GB 6000MT/s DDR5 ECC Reg CL32 DIMM (Kit of 4) FURY Renegade Pro EXPO Guides & Documents
(KF560R32RBEK4-64)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| CAS Latency | CL32 |
| Device Supported | Motherboard |
| Error Checking | ECC |
| Number of Modules | 4 x 16GB |
| Signal Processing | Registered |
| Memory Speed | 6000 MHz |
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Standard | DDR5-6000/PC5-48000 |
| Memory Voltage | 1.35 V |
| Memory Rank | Single-rank |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Thickness | 3.9 mm |
| Form Factor | DIMM |
| Length | 133.4 mm |
| Width | 31.3 mm |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | KF560R32RBEK464 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kingston.com |
| Manufacturer | Kingston Technology Company |
| Product Name | FURY Renegade Pro 64GB (4 x 16GB) DDR5 SDRAM Memory Kit |
| Product Line | FURY Renegade Pro |
| Brand Name | Kingston |
| SKU | KF560R32RBEK4-64 |
| Barcode # | 740617340365 |
| Brand | KINGSTON |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





