- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
components > memory > Generic Memory> 32GB DDR5-6400MT/s CL32 DIMM (Kit of RGB
Kingston FURY Renegade RAM Module for Motherboard - 32 GB (2 x 16GB) - DDR5-6400/PC5-51200 DDR5 SDRAM - 6400 MHz - CL32 - 1.40 V - On-die ECC - 288-pin - DIMM
32GB DDR5-6400MT/s CL32 DIMM (Kit of 2)Renegade RGB White XMP Features
- No matter how heavy and numerous the applications that you are using, 6400 MHz memory speed will run them smoothly
- DIMM 32 GB of memory can produce approx. 10K MIPS and as a result, your system gets more room to run complex apps.
- The DDR5 SDRAM efficiently move data across electric components and provide smooth PC performance
(KF564C32RWAK2-32)
Miscellaneous
| Compatibility |
ASRock Motherboards: ASUS Motherboards: Gigabyte Motherboards: MSI Motherboards: |
Physical Characteristics
| Number of Pins | 288-pin |
| Thickness | 7.7 mm |
| Form Factor | DIMM |
| Length | 133.4 mm |
| Width | 44 mm |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | KF564C32RWAK232 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kingston.com |
| Manufacturer | Kingston Technology Company |
| Product Name | FURY Renegade 32GB (2 x 16GB) DDR5 SDRAM Memory Kit |
| Product Line | FURY Renegade |
| Brand Name | Kingston |
Technical Information
| CAS Latency | CL32 |
| Device Supported | Motherboard |
| Error Checking | On-die ECC |
| Number of Modules | 2 x 16GB |
| Memory Speed | 6400 MHz |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Standard | DDR5-6400/PC5-51200 |
| Memory Voltage | 1.40 V |
| SKU | KF564C32RWAK2-32 |
| Barcode # | 740617333749 |
| Brand | KINGSTON |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





