- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
printers > printer accessories > Printer Memory> 32GB DDR5 6400MT/s Non-ECC CL52 CSODIMM
Kingston ValueRAM RAM Module for Notebook - 32 GB - DDR5-6400/PC5-51200 DDR5 SDRAM - 6400 MHz Dual-rank Memory - CL52 - 1.10 V - Non-ECC - 262-pin - CSODIMM
32GB DDR5 6400MT/s Non-ECC CL52 CSODIMM 2Rx8 Features
- No matter how heavy and numerous the applications that you are using, 6400 MHz memory speed with CL52 latency will run them smoothly
- Whether you are playing games, using heavy loaded OS or video editing software, the 32 GB of memory will make them run in a flash
- The DDR5 SDRAM efficiently move data across electric components and provide smooth PC performance
Guides & Documents
(KVR64V52BD8-32)
Physical Characteristics
| Number of Pins | 262-pin |
| Form Factor | CSODIMM |
| Length | 133.4 mm |
| Width | 31.3 mm |
General Information
| Product Type | RAM Module |
| Manufacturer Part Number | KVR64V52BD8-32 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kingston.com |
| Manufacturer | Kingston Technology Company |
| Product Name | ValueRAM RAM Module |
| Product Line | ValueRAM |
| Brand Name | Kingston |
Technical Information
| CAS Latency | CL52 |
| Device Supported | Notebook |
| Error Checking | Non-ECC |
| Memory Speed | 6400 MHz |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Standard | DDR5-6400/PC5-51200 |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Memory Rank | Dual-rank |
| SKU | KVR64V52BD8-32 |
| Barcode # | 740617348996 |
| Brand | KINGSTON |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





