- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

LaCie 1TB Rugged Pro Thunderbolt 3 Portable External SSD - Storage Capacity: 1TB - Interface: Thunderbolt 3 (40Gb/s) - Data Transfer Rate: Up to 2,800MB/s - IP67 Rated Extreme Dust and Water Resistance - 3m Drop Tolerance and 2-tonne Car Crush Resistance - Includes Thunderbolt 3 Cable - Requires USB Type-C/Thunderbolt 3-equipped Computer - STHZ1000800 - 5 Years Limited Warranty 1TB LaCie Rugged SSD Pro - Thunderbolt 3 5YR
(STHZ1000800)
| SKU | STHZ1000800 |
| Barcode # | 763649137697 |
| Brand | LACIE |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000700000m3 |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





