- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Seagate One Touch 1TB External HDD with Password Protection – Space Gray, for Windows and Mac, with 3 yr Data Recovery Services, and 4 Months Adobe CC Photography (STKY1000404)
(STKY1000404)
Specifications
| Cache | None |
| Capacity | 1TB |
| Colour | Space Grey |
| Form Factor | 2.5E |
| Interface | USB 3.0 |
| Product Family | One Touch |
| Raid | None |
| Series | One Touch |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.148 kg |
| Product Dimension | 114.8 x 78 x 11.7 mm |
| SKU | STKY1000404 |
| Barcode # | 763649167724 |
| Brand | SEAGATE |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.040m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





