- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Seagate FireCuda Gaming Hard Drive External Hard Drive 2TB - USB 3.2 Gen 1
(STKL2000400)
Specifications
| Cache | |
| Capacity | 2 TB |
| Colour | Black |
| Form Factor | 14.5 x 80 x 122.5 mm (L x W x H) |
| Interface | USB 3.0 |
| Product Family | FireCuda |
| Raid | |
| Series | FireCuda |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.167 kg |
| SKU | STKL2000400 |
| Brand | SEAGATE |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.040m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





