- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Seagate One Touch 4TB External HDD with Password Protection – Space Gray, for Windows and Mac, with 3 yr Data Recovery Services, and 4 Months Adobe CC Photography (STKZ4000404)
(STKZ4000404)
Specifications
| Cache | |
| Capacity | 4TB |
| Colour | Space Grey |
| Form Factor | 2.5E |
| Interface | USB 3.0 |
| Product Family | One Touch |
| Raid | None |
| Series | One Touch |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 0.268 kg |
| Product Dimension | 115.3 x 80 x 20.9 mm |
| SKU | STKZ4000404 |
| Barcode # | 763649167946 |
| Brand | Seagate |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.050m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





