Don't pay: $62.00
$57.00
SAVE $5.00 (8%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Created by the printing powerhouse Brother, the LC139XL-BK Ink Cartridge in Black, is a reliable addition to your home or office supplies. Compatible with three Brother printers, the cartridge has a whopping yield of 2,400 A4 pages.
Key Features
This cartridge is compatible with the following Brother printers: MFC-J6520DW, MFC-J6720DW, and MFC-J6920DW.
Capable of printing up to 2,400 A4 pages.
(LC-139XLBK)
This Brother LC-139XL Ink Cartridge is designed to last longer than standard refills making it ideal for volume printing at home. The ink will help to deliver sharp, crisp prints that will last for longer.
- This cartridge can be known by the manufacturer's code, LC-139XLBK.
- It has an estimated page yield of this cartridge is 2,400 pages.
- This cartridge is compatible with the following Brother machines: MFC J6520DW, MFC J6720DW and MFC J6920DW.
- The ink in this cartridge is black.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
| Barcode (GTIN) | 4977766724968 |
|---|---|
| Product Type | Ink |
| Brand | Brother |
| Model | LC139XLBK |
| Cartridge Number | Brother LC-139XLBK |
| Cartridge Ink Colours | Black |
| Compatible Printers | Brother MFC-J6520DW, Brother MFC-J6720DW, Brother MFC-J6920DW |
| SKU | LC-139XLBK |
| Barcode # | 4977766724968 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.1300kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000630000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





