Don't pay: $250.00
$220.00
SAVE $30.00 (12%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(920-009561)
Interfaces/Ports
| Wireless Receiver Interface | USB |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 810 g |
| Keyboard/Keypad Height | 20.50 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 430.20 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 131.63 mm |
| Product Color | Graphite |
Keyboard/Keypad
| Localization | English (US) |
| Number of Keys | 108 |
| Keyboard/Keypad Features | Ambient Light Sensor |
| Battery Indicator | |
| Brightness Control | |
| Full-size Keyboard | |
| Hand Proximity Detection | |
| Numeric Keypad | |
| Rechargeable Battery | |
| PerfectStroke Key System | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyswitch Technology | MX |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 10 m |
| Backlight | Yes |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 920-009561 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | MX Keys for Business Wireless Keyboard |
| Product Line | MX Keys for Business |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Operating System Compatibility | Windows 10 |
| Android 8.0 | |
| ChromeOS | |
| iOS 13.4 | |
| Windows 11 | |
| iPadOS 14 | |
| Linux | |
| macOS 10.15 |
| SKU | 920-009561 |
| Barcode # | 97855167538 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.0400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





