Don't pay: $190.00
$167.00
SAVE $23.00 (12%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(920-010613)
Interfaces/Ports
| Wireless Receiver Interface | USB |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 506.4 g |
| Keyboard/Keypad Height | 20.97 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 295.99 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 131.95 mm |
| Product Color | Graphite |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | Easy-Switch |
| Localization | Brazilian |
| English (US) | |
| Number of Keys | 79 |
| Keyboard/Keypad Features | Compact Keyboard |
| Adjustable Backlighting | |
| Ambient Light Sensor | |
| Battery Indicator | |
| Multi-host Support | |
| PerfectStroke Key System | |
| Rechargeable Battery | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyswitch Technology | MX |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 10 m |
| Backlight | Yes |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 920-010613 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | MX Keys Mini for Business Wireless Keyboard |
| Product Line | MX Keys Mini for Business |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Post-consumer-waste% | 30% |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Operating System Compatibility | ChromeOS |
| iOS 14 | |
| iPadOS 14 | |
| Linux | |
| Mac OS X 10.14 Mojave | |
| Mac OS X 10.15 Catalina | |
| Windows 10 | |
| Android 8.0 |
| SKU | 920-010613 |
| Barcode # | 97855172235 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.6890kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





