- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech K780 Multi-Device Wireless Keyboard - Speckled - 10M Wireless Range - Dual connectivity with Logitech Unifying (2.4GHz) and Bluetooth - 3 Separate Bluetooth channels - 128-bit AES encryption - 2x AAA batteries (pre-installed) - Windows 7 and up, macOS 10.10+, Android 5.0+, iOS 5+, Chrome OS - 920-008028 - 12 Months Limited Warranty
(920-008028)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
Keyboard/Keypad
| Keys Layout | QWERTY |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
Miscellaneous
| Device Supported | Desktop Computer |
| Tablet | |
| Smartphone | |
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| Android | |
| iOS | |
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 875 g |
| Keyboard/Keypad Height | 8 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 380 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 158 mm |
| Product Color | White |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 920-008028 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | K780 |
| Product Name | K780 Multi-Device Wireless Keyboard |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 920-008028 |
| Barcode # | 0097855121806 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.0400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.390m |
| Shipping Cubic | 0.001950000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 12 Months Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.logitech.com
1800 025 544
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





