- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Logitech POP Keys Wireless Mechanical Gaming Keyboard with Emoji Keys
- Blast Yellow
- Connection Type: Bluetooth 5.1
- Battery Life: Up to 3 Years (Approx.)
- Wireless Range: 10m
- Mechanical Switches (Brown, Tactile)
- Logi Bolt USB Receiver
- 12 FN Short Keys
- 3 Channels Easy-Switch
- 4 Emoji Shortcut Keys
(920-010577)
Specifications
| Battery Type | 2x AAA |
| Connectivity | Bluetooth Low Energy Wireless (Bluetooth 5.1) |
| Dimensions | 321.2 x 138.47 x 35.4 mm |
| Interface | Logi Bolt USB Receiver |
| Mouse Bundle | No |
| Operating System | Windows® 10,11 or later macOS 10.15 or later iPadOS 13.4 or later 7Emoji keys and software are not supported iOS 11 or later 8Emoji keys and software are not supported Chrome OS™ 9Emoji keys and software are not supported Android 8 or later 10Emoji keys and software are not supported |
| Series | POP Keys |
| Supported OS | Windows® 10,11 or later macOS 10.15 or later iPadOS 13.4 or later 7Emoji keys and software are not supported iOS 11 or later 8Emoji keys and software are not supported Chrome OS™ 9Emoji keys and software are not supported Android 8 or later 10Emoji keys and software are not supported |
| Warranty | 1 Year Limited Hardware Warranty |
| Weight | 779g |
| Colour | Blast Yellow |
| Special Keys | 12 FN Shortcuts incl. Media Keys,Voice-To-Text, Mic Mute, Snip Screen |
| Switches | Mechanical switches (Brown, tactile) |
| SKU | 920-010577 |
| Barcode # | 97855169945 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.0100kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





