Don't pay: $110.00
$42.00
SAVE $68.00 (62%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AKF003US)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 140.6 g |
| Keyboard/Keypad Height | 5.84 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 328.68 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 97.28 mm |
| Product Color | Black |
Keyboard/Keypad
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Features | Split Layout |
| Foldable | |
| Rechargeable | |
| Multi-host Support | |
| On/Off Switch | |
| Magnetic Slot | |
| Antimicrobial | |
| Compact Keyboard | |
| Ergonomic | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Bluetooth Version | 5.1 |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | AKF003US |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | AKF003US |
| Product Name | Ergonomic Foldable Bluetooth Antimicrobial Keyboard |
| Brand Name | Targus |
Miscellaneous
| Device Supported | MAC |
| Desktop Computer | |
| iPad | |
| iPhone | |
| Operating System Compatibility | iOS |
| iPadOS | |
| Android | |
| ChromeOS | |
| Mac OS | |
| Windows |
| SKU | AKF003US |
| Barcode # | 92636352776 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





