Don't pay: $49.00
$37.00
SAVE $12.00 (24%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(692S8AA)
Battery Information
| Battery Size Supported | AAA |
| Number of Batteries Supported | 2 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 340 g |
| Keyboard/Keypad Height | 16 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 282.10 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 121.80 mm |
| Product Color | Black |
| Rugged | Yes |
Miscellaneous
| Device Supported | Notebook |
| Mobile Phone | |
| Desktop Computer | |
| Tablet | |
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| Post-consumer-waste% | 60% |
| Operating System Compatibility | iPadOS |
| Windows 10 | |
| Mac OS | |
| iOS | |
| ChromeOS | |
| Android | |
| Windows 11 |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 692S8AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 350 |
| Product Name | 350 Compact Multi-Device Bluetooth Keyboard |
| Brand Name | HP |
Keyboard/Keypad
| Keyboard/Keypad Features | Battery Indicator |
| Compact Keyboard | |
| LED Indicator | |
| Multi-host Support | |
| Spill Resistant | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyswitch Technology | Plunger |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 10 m |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| SKU | 692S8AA |
| Barcode # | 196548516117 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.5100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





