Don't pay: $79.95
$78.00
SAVE $1.95 (2%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech K580 Slim Multi-Device Wireless Keyboard - Graphite - Compatible with Bluetooth enabled phones and tablets - Battery life Keyboard: 24 months - Battery type: 2AAA (included) - Wireless operating distance: 10m - Wireless technology: Logitech Unifying Receiver or Bluetooth low energy technology - Phone not included - 920-009210 - 12 Months Limited Warranty
Slim Multi-Device Wireless Keyboard K580 - Black
(920-009210)
Specifications
| Battery Type | 2AAA |
| Connectivity | Unifying ready receiver |
| Dimensions | 373.5 x 143.9 x 21.3 mm (H x W x D) |
| Interface | USB port |
| Mouse Bundle | NO |
| Operating System | Windows® 10 or later, Windows 8, Windows 7 macOS 10.10 or later iOS 5 or later, Android 5.0 or later Surface |
| Series | K580 |
| Supported OS | 1 year |
| Warranty | |
| Weight |
| SKU | 920-009210 |
| Barcode # | 97855152220 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





