Don't pay: $259.00
$242.00
SAVE $17.00 (7%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Logitech MX Mechanical Wireless Keyboard
- Tactile Quiet
- Easy-switch: connect up to 3 devices and switch between them
- Dimensions: 26.10x433.85x131.55mm
- Weight: 828g
- Connection: Bluetooth or Logi Bolt
- Wireless Range: 10m
- USB-C Rechargeable: up to 15 days or up to 10 months with backlighting off
- Battery: Rechargeable Li-Po
- Optional software: Logi Options+ and Logitech Flow
(920-010760)
Specifications
| Battery Type | Rechargeable Li-Po (1500 mAh) battery |
| Connectivity | Bluetooth |
| Dimensions | Height: 26.10 mm, including keycaps Width: 433.85 mm Depth: 131.55 mm |
| Interface | USB-C charging cable (USB-A to USB-C) |
| Mouse Bundle | No |
| Operating System | |
| Series | Master Series |
| Supported OS | Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iPadOS, Android, iOS |
| Warranty | 1-Year Limited Hardware Warranty |
| Weight | 828g |
| SKU | 920-010760 |
| Barcode # | 97855174697 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.3000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.460m |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





