- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Capture and share it all in glorious HD
Don’t miss a thing—enjoy high-quality 720p HD widescreen video together with crystal clear audio, with the LifeCam Cinema. Relax while the camera automatically sharpens your images and TrueColour adjusts exposure for bright, vibrant footage. And for even sharper video, take advantage of the high-precision glass lens to improve the picture even in low light conditions.
(H5D-00016)
Specifications
| Accessories | |
| Audio | |
| Interface | 1 x USB2.0 |
| Max Resolution | 960 x 720 |
| Operating System | Windows XP with Service Pack 2 / Vista / 7 / 8 |
| Series | LifeCam Cinema |
| Supported OS | |
| Warranty |
| SKU | H5D-00016 |
| Barcode # | 885370428551 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.2300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000700000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





