- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Microsoft LifeCam HD-3000 Webcam - True HD Camera - Color and audio - Hi-Speed USB - Skype/MSN Certified
Put yourself on the widescreen
This true HD camera gives you bright and colourful video, and makes it easy to post to your favourite social sites.(T3H-00014)
Specifications
| Accessories | |
| Audio | |
| Interface | High-speed USB compatible with the USB 2.0 specification |
| Max Resolution | |
| Operating System | Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8 / RT 8.1 / RT 8, Windows 7, Windows Vista®, and Windows XP with Service Pack 2 (SP2) excluding Windows XP Pro 64-bit |
| Series | Webcam |
| Supported OS | |
| Warranty | 3 Years |
| SKU | T3H-00014 |
| Barcode # | 885370428438 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000700000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





