- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SDDR-409-G46)
Specifications
| Capacity | - |
| Connector Type | USB 3.0 |
| ConnectorType | USB-C |
| Security | - |
| Series | Extreme PRO |
| Transfer Speed | Designed for high-speed UHS-II card transfers |
| Warranty | 2 Year |
| Compatibility | UHS-II, UHS-I and non-UHS SD cards, Mac and PC devices with a USB-C port |
| SKU | SDDR-409-G46 |
| Barcode # | 619659161064 |
| Brand | SANDISK |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





