- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(HC437)
Built-in Devices
| Microphone | Yes |
General Information
| Product Type | Webcam |
| Manufacturer Part Number | HC437 |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | HC437 |
| Product Name | HyperCam 1080p |
| Product Line | HyperCam 1080p |
| Brand Name | Hyper |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Miscellaneous
| Device Supported | Computer |
| Gaming Console |
Display & Graphics
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Frame Rate | 60 fps |
| Field Of View (FOV) Angle | 77° |
Physical Characteristics
| Cable Length | 1.80 m |
| Weight (Approximate) | 120 g |
| Product Color | Black |
| SKU | HC437 |
| Barcode # | 817110015608 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





