Don't pay: $8,865.00
$6,658.00
SAVE $2,207.00 (25%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
TT PRINTER ZT610 4IN 600 DPI UK/AU/JP/EU CORDS SERIAL USB GIGABIT ETHERNET BLUETOOTH 4.0 USB HOST REWIND COLOR ZPL Exceptional Performance Get the exceptional performance you need to keep mission-critical operations running smoothly, plus intelligent, user-friendly features that give you total visibility and control at all times with 4-inch width (104 mm), 600 dpi printing on the ZT610.
(ZT61046-T2P0100Z)
Memory
| Standard Memory | 1 GB |
Power Description
| Power Source | AC Supply |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| Serial Port | Yes |
Miscellaneous
| Platform Supported | iOS |
| Energy Star | Yes |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Ethernet | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 22.68 kg |
| Height | 395.7 mm |
| Width | 268.2 mm |
| Depth | 505 mm |
Media Types & Handling
| Maximum Roll Diameter | 203 mm |
| Media Type | Die-cut Label |
| Continuous Label | |
| Label | |
| Black Mark | |
| Notch | |
| Maximum Label Width | 108 mm |
Technical Information
| Application/Usage | Industrial |
| Maximum Print Width | 104 mm (4.09") |
| Recommended Use | Label Print |
| Maximum Mono Print Speed | 356 mm/s |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Print Length | 762 mm |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 600 |
General Information
| Product Type | Thermal Transfer Printer |
| Manufacturer Part Number | ZT61046-T2P0100Z |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | ZT610 |
| Product Name | ZT610 Industrial Printer |
| Product Series | ZT600 |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | ZT61046-T2P0100Z |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 31.5000kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





