- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR112)
Technical Information
| Application/Usage | Patch Panel |
| LAN Switch |
General Information
| Product Type | Rack Cabinet |
| Manufacturer Part Number | AR112 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR112 |
| Product Name | NetShelter WX 12U Wall Mount Cabinet |
| Product Line | NetShelter WX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 18.28 kg |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 12U |
| Height | 620 mm |
| Width | 599 mm |
| Depth | 599 mm |
| Static/Stationary Weight Capacity | 90.91 kg |
| Rack Depth | 528 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR112 |
| Barcode # | 731304317289 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 23.4000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






