- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(MDC43USCSI)
Technical Information
| Rack Type | Enclosed Cabinet |
General Information
| Product Type | Rack Cabinet |
| Manufacturer Part Number | MDC43USCSI |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | MDC43USCSI |
| Product Name | MDC43USCSI Rack Cabinet |
| Brand Name | Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 360 kg |
| Rack Height | 43U |
| Depth | 1200 mm |
| SKU | MDC43USCSI |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 360.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






