- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR3350X617)
Physical Characteristics
| Rack Height | 42U |
| Width | 750 mm |
| Depth | 1200 mm |
General Information
| Product Type | Rack Cabinet |
| Manufacturer Part Number | AR3350X617 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | NetShelter SX Rack Cabinet |
| Product Line | NetShelter SX |
| Brand Name | Schneider Electric |
| SKU | AR3350X617 |
| Barcode # | 731304293828 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 183.1800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






