- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F2CU014BTBLK)
Miscellaneous
| Compatibility |
Samsung SmartPhones: |
Technical Information
| Cable Length | 12 cm |
| Device Supported | Flash Drive |
| Keyboard/Mouse | |
| Tablet | |
| Smartphone | |
| Cable Type | USB |
| Connector Type on First End | USB 2.0 Type A - Female |
| Connector Type on Second End | Micro USB 2.0 Type A - Male |
| Connector on First End Details | 1 x 4-pin USB 2.0 Type A - Female |
| Connector on Second End Details | 1 x 5-pin Micro USB 2.0 Type A - Male |
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | Data Transfer Cable |
| Manufacturer Part Number | F2CU014BTBLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | USB On-the-Go Micro-USB Adapter |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | F2CU014BTBLK |
| Barcode # | 722868977910 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Shipping Cubic | 0.000270000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





