- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Dark Core RGB PRO SE Wireless Optical Gaming Mouse - Black - Sensor: PixArt PAW3392 Optical Sensor - Max DPI: 18,000 - Polling Rate: Up to 2000Hz - Battery Life: Up to 50 Hours - Response Time: <1ms (Slipstream) - Wireless: Slipstream, Bluetooth - 8 Programmable Buttons - 50 Million Click-Rated Omron Switches - 2x Optional Side Grips - USB-C Cable - Nine-Zone RGB Lighting with Built-in Light Bar - Onboard Profile Storage - Qi-Wireless Charging
(CH-9315511-AP)
Specifications
| Battery Type | Built-in lithium-polymer, rechargeable |
| Connectivity | WIRELESS technology, low-latency Bluetooth® wireless technology, or USB wired. |
| Dimensions | 127.0(L) x 89.0(W) x 43.0(H) mm |
| Interface | USB 2.0 Type-A |
| Operating System | |
| Series | DARK CORE |
| Supported OS | |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 142g |
| SKU | CH-9315511-AP |
| Barcode # | 840006616030 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.089m |
| Shipping Height | 0.043m |
| Shipping Length | 0.127m |
| Shipping Cubic | 0.000486000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





