- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair iCUE H115i ELITE CAPELLIX Liquid CPU Cooler

(CW-9060047-WW)
Specifications
| Product Type | Liquid CPU Cooler |
| Warranty | 5 Years |
| Weight | |
| Cold Plate Material | Copper |
| Cooling Socket Support | Intel 1200, 1150, 1151, 1155, 1156, 1366, 2011, 2066 AMD AM4, AM3, AM2, sTRX4, sTR4 |
| CORSAIR iCUE Compatibility | Yes |
| Fan Airflow | 97 CFM |
| Fan Dimensions | 140 x 25 mm |
| Fan Model | ML RGB Series |
| Fan Model | ML RGB Series |
| Fan Speed | 2000 RPM |
| Fan Static Pressure | 3.0 mm-H2O |
| Lighting | RGB |
| Noise Level | 10 - 36 dBA |
| Noise Level | 10 - 36 dBA |
| Number of Fans | 2 |
| PWM | Yes |
| Radiator Dimensions | 322 x 137 x 27 mm |
| Radiator Material | Aluminum |
| Radiator Size | 280mm |
| SKU | CW-9060047-WW |
| Barcode # | 840006618768 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 2.8700kg |
Manufacturer Warranty:
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





