- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-234-200)
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Up to 24" LCD Displays |
| Certifications & Standards | VESA FDMI, MIS-D, 75/100, C (hole patterns = 100 x 100 mm and 75 x 75 mm) |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-234-200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 45-234-200 |
| Product Name | 200 Wall Mount Arm |
| Product Series | 200 |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | Black |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 11.34 kg |
| Minimum Screen Size Supported | 61 cm |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Minimum Load Capacity | 9.07 kg |
| SKU | 45-234-200 |
| Barcode # | 698833010619 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 3.8400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.420m |
| Shipping Cubic | 0.002100000m3 |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





