- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(24-215-085)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
VESA: |
| Assembly Required | Yes |
Technical Information
| Finishing | Powder Coated |
| Features | Electrical Outlet |
| Durable | |
| Comfortable | |
| Cable Management | |
| 360° Swivel | |
| Tilt | |
| Maximum Load Capacity | 7.30 kg |
| Number of Casters | 4 |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Caster Type | Dual Wheel |
| Locking Wheels | |
| Maximum Adjustable Stand Height | 635 mm |
Physical Characteristics
| Width | 60.7 cm |
| Depth | 57.9 cm |
| Product Color | Grey |
| Black | |
| Product Material | Plastic |
| Steel |
General Information
| Product Type | Computer Stand |
| Manufacturer Part Number | 24-215-085 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 24-215-085 |
| Product Name | WorkFit-C Single LD Sit-Stand Workstation |
| Product Line | WorkFit-C |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 24-215-085 |
| Barcode # | 698833015959 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 37.7000kg |
| Shipping Width | 0.805m |
| Shipping Height | 0.725m |
| Shipping Length | 0.940m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





