- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ergotron 33-349-200 WorkFit-S, Dual Monitor with Worksurface+
(33-349-200)
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | Yes |
General Information
| Product Type | Desk Mount |
| Manufacturer Part Number | 33-349-200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | WorkFit-S, Dual Monitor with Worksurface+ (Black) |
| Product Line | WorkFit-S |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | Black |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Keyboard | |
| Maximum Load Capacity | 11.34 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Number of Displays Supported | 2 |
| SKU | 33-349-200 |
| Barcode # | 698833022186 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 19.9800kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 1.135m |
| Shipping Cubic | 0.143010000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





