- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(33-458-917)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 14.51 kg |
| Height | 317.50 mm |
Product Information
| Application/Usage | Monitor |
| Tablet | |
| Laptop | |
| Keyboard | |
| Home Office | |
| Maximum Load Capacity | 11.34 kg |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Base Included | Yes |
| Table Top Width | 787.40 mm |
| Table Top Length | 401.32 mm |
| Frame Color/Finish | Black |
| Top Color/Finish | Wood Grain |
| Dove Grey |
General Information
| Product Type | Workstation |
| Manufacturer Part Number | 33-458-917 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | WorkFit-Z Mini Sit-Stand Desktop |
| Product Line | WorkFit-Z |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 33-458-917 |
| Barcode # | 698833066333 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 19.8000kg |
| Shipping Width | 0.655m |
| Shipping Height | 0.206m |
| Shipping Length | 0.855m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





