Don't pay: $977.00
$852.00
SAVE $125.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(33-467-921)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 26.54 kg |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 50.8 cm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Multipurpose Desktop Riser |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | WorkFit-TX Standing Desk Converter |
| Product Line | WorkFit |
| Brand Name | Ergotron |
Technical Information
| Features | Gas Spring |
| Ergonomic | |
| Keyboard Tray | |
| Maximum Load Capacity | 18.14 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 76.2 cm (30") |
| Maximum Adjustable Stand Height | 508 mm |
| SKU | 33-467-921 |
| Barcode # | 698833069440 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 32.8000kg |
| Shipping Width | 0.960m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 1.020m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





