Don't pay: $244.00
$210.00
SAVE $34.00 (14%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-241-224)
Miscellaneous
| Compatibility |
Ergotron Workstation: |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-241-224 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Desk Monitor Arm (Matte Black) |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Product Color | Matte Black |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 11.30 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 86.4 cm (34") |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Minimum Load Capacity | 3.20 kg |
| SKU | 45-241-224 |
| Barcode # | 698833073829 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 4.1000kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.172m |
| Shipping Length | 0.455m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





