Don't pay: $245.00
$212.00
SAVE $33.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-243-224)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
General Information
| Product Type | Wall Mount |
| Manufacturer Part Number | 45-243-224 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Wall Monitor Arm (Matte Black) |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.50 kg |
| Depth | 10.2 cm |
| Product Color | Matte Black |
| Product Material | Aluminium |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 11.30 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 86.4 cm (34") |
| Minimum Load Capacity | 3.20 kg |
| SKU | 45-243-224 |
| Barcode # | 698833075656 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 2.9000kg |
| Shipping Width | 0.195m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.447m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





