Don't pay: $497.00
$428.00
SAVE $69.00 (14%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-245-224)
Miscellaneous
| Compatibility |
Ergotron Workstation: |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-245-224 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Dual Side-by-Side Arm (Matte Black) |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.30 kg |
| Product Color | Matte Black |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 18.10 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 68.6 cm (27") |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Minimum Load Capacity | 6.40 kg |
| SKU | 45-245-224 |
| Barcode # | 698833073898 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 7.3000kg |
| Shipping Width | 0.460m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.490m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
STARTECH ATFR-LAPTOP-RISER Rotating Laptop Stand, 360 Swivel, Ergonomic Desk Riser for Computer
$108.00 $111.00
New
Model
Model





