Don't pay: $511.00
$428.00
SAVE $83.00 (16%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-248-026)
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Product Information
| Device Supported | Notebook |
| Maximum Load Capacity | 18.14 kg |
| Minimum Load Capacity | 6.35 kg |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-248-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 45-248-026 |
| Product Name | LX 45-248-026 Dual Stacking Arm |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards | VESA FDMI MIS-D, 100/75, C (hole pattern: 100 x 100 mm & 75 x 75 mm) |
Physical Characteristics
| Height | 32.3 cm |
| Width | 17.5 cm |
| Depth | 37.6 cm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 |
| SKU | 45-248-026 |
| Barcode # | 698833012545 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





