Don't pay: $260.00
$233.00
SAVE $27.00 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-261-216)
Miscellaneous
| Additional Information | Adds additional 17" (43 cm) extension from the wall |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Mounting Extension |
| Manufacturer Part Number | 45-261-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | SV Sit-Stand Combo Extender (White) |
| Product Line | StyleView |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.04 kg |
| Product Color | White |
| Product Material | Steel |
| Plastic |
Product Information
| Device Supported | Mounting Arm |
| Features | Cable Management |
| Durable | |
| Pivot | |
| Pan | |
| Adjustable |
| SKU | 45-261-216 |
| Barcode # | 698833051612 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 4.7000kg |
| Shipping Width | 0.264m |
| Shipping Height | 0.142m |
| Shipping Length | 0.602m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





