Don't pay: $268.00
$180.00
SAVE $88.00 (33%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-295-026)
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Compatibility | LCD Screen |
| Certifications & Standards |
VESA: |
Product Information
| Adjustable Height | Yes |
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Features | Swivel |
| Tilt | |
| Maximum Load Capacity | 11.34 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Minimum Load Capacity | 3.18 kg |
Physical Characteristics
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Aluminium |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-295-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Desk Mount LCD Arm |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-295-026 |
| Barcode # | 698833020625 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





