- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-304-026)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility | LCD Screen |
Product Information
| Adjustable Height | Yes |
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Features | Pivot |
| Heavy Duty | |
| Cable Management | |
| Tilt | |
| Leveling System | |
| Adjustable Width | |
| Pan | |
| Rotate | |
| Maximum Load Capacity | 31.75 kg |
| Minimum Screen Size Supported | 76.2 cm |
| Maximum Screen Size Supported | 152.4 cm (60") |
| Maximum Adjustable Height | 50.8 cm |
| Minimum Load Capacity | 15.88 kg |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-304-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Interactive Arm, VHD |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Height | 35.6 cm |
| Width | 72.6 cm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 200 x 400 |
| 200 x 100 | |
| Product Color | Polished Aluminum |
| Black | |
| Product Material | Aluminium |
| SKU | 45-304-026 |
| Barcode # | 698833021905 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 13.6800kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.780m |
| Shipping Cubic | 0.048906000m3 |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





