Don't pay: $1,778.00
$1,574.00
SAVE $204.00 (11%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-358-026)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
Product Information
| Device Supported | Keyboard |
| Flat Panel Display | |
| Mouse | |
| CPU | |
| Features | Articulating |
| Cable Management | |
| Tilt | |
| Swivel | |
| Maximum Load Capacity | 11.30 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 106.7 cm (42") |
| Minimum Load Capacity | 9.07 kg |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 17.69 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
General Information
| Product Type | Wall Mount Track |
| Manufacturer Part Number | 45-358-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Sit-Stand Wall Mount System |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-358-026 |
| Barcode # | 698833033960 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 22.2000kg |
| Shipping Width | 0.590m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.950m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





