Don't pay: $160.00
$143.00
SAVE $17.00 (11%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-460-026)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Mounting Adapter |
| Manufacturer Part Number | 45-460-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Lockable Tablet Mount |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 453.6 g |
| Product Color | Silver |
Product Information
| Device Supported | Tablet PC |
| iPad | |
| Maximum Load Capacity | 2.27 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 33 cm (13") |
| SKU | 45-460-026 |
| Barcode # | 698833051827 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.192m |
| Shipping Height | 0.092m |
| Shipping Length | 0.284m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





